| Manufacturers: | 3M |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Data Sheet: | AB-5010 X 8.26" |
| Description: | RF EMI ABSORBING SHEET 1'X8.26" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Product Category | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| Type | Absorbing Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Width | 8.260" (210.00mm) |
| Length | 1.000' (304.00mm) |
| Series | AB-5000 |
| Adhesive | Non-Conductive, Single Sided |
| Material | Polymer Resin, Metal Flakes |
| Shelf Life | - |
| Part Status | Obsolete |
| Shelf Life Start | - |
| Thickness - Overall | 0.006" (0.16mm) |
| Operating Temperature | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |