| Manufacturers: | RFMD |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | RF7228 |
| Description: | IC AMP UMTS 880MHZ-915MHZ 10SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 30dB |
| P1dB | - |
| Series | - |
| RF Type | UMTS, W-CDMA |
| Frequency | 880MHz ~ 915MHz |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 10-SMD Module |
| Test Frequency | - |
| Current - Supply | 500mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 4.35V |
| Supplier Device Package | 10-SMD Module |