| Manufacturers: | NA |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | HMC-C078 |
| Description: | IC AMP RADAR 2GHZ-20GHZ MODULE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices, Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 40dB |
| P1dB | - |
| Series | - |
| RF Type | Radar |
| Frequency | 2GHz ~ 20GHz |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Test Frequency | 2GHz ~ 20GHz |
| Base Part Number | HMC |
| Current - Supply | 370mA |
| Voltage - Supply | 12V |
| Supplier Device Package | Module |