PLV-075S024
Manufacturers: Qualtek
Product Category: LED Drivers
Data Sheet: PLV-075S024
Description: LED DRIVER CV AC/DC 24V 3.12A
Type Constant Voltage
Series PLV-075 (75W)
Weight -
Dimming -
Ratings IP67
Approvals cULus
Efficiency 92%
Part Status Obsolete
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 75W
Size / Dimension 8.27" L x 2.66" W x 1.46" H (210.0mm x 67.5mm x 37.0mm)
Voltage - Output 24V
Number of Outputs 1
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 2kV
Operating Temperature -35°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Voltage - Input (Min) 90VAC
Current - Output (Max) 3.12A