2225Y2000273GFR
Manufacturers: Knowles Syfer
Product Category: Ceramic Capacitors
Data Sheet: 2225Y2000273GFR
Description: CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 0.027µF
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C