2220J0500271FFT
Manufacturers: Knowles Syfer
Product Category: Ceramic Capacitors
Data Sheet: 2220J0500271FFT
Description: CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 2220
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 270pF
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C