| Manufacturers: | Skyworks Solutions, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | SKY65605-21 |
| Description: | IC AMP GPS 1.55GHZ-1.6GHZ 6QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 19dB |
| P1dB | - |
| Series | - |
| RF Type | GPS |
| Frequency | 1.55GHz ~ 1.6GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | 0.75dB |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Test Frequency | 1.575GHz |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 2.8V |
| Supplier Device Package | 6-QFN (0.7x1.1) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |