| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | SMA3103-TL-E |
| Description: | IC RF AMP GP 0HZ-2.2GHZ 6MCPH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 27dB |
| P1dB | 5.7dBm |
| Series | - |
| RF Type | General Purpose |
| Frequency | 0Hz ~ 2.2GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | 4.7dB |
| Package / Case | 6-SMD, Flat Leads |
| Test Frequency | 2.2GHz |
| Current - Supply | 19mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 6-MCPH |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |