SCH114-330
Manufacturers: Signal Transformer
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: SCH114-330
Description: FIXED IND 33UH 2.05A 122 MOHM
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 33µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
DC Resistance (DCR) 122mOhm Max
Current - Saturation 2.5A
Current Rating (Amps) 2.05A
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Inductance Frequency - Test 100kHz