SCH114-220
Manufacturers: Signal Transformer
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: SCH114-220
Description: FIXED IND 22UH 2.37A 100 MOHM
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 22µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Current - Saturation 3A
Current Rating (Amps) 2.37A
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Inductance Frequency - Test 100kHz