SIT9002AI-13H25DD
Manufacturers: SiTime
Product Category: Programmable Oscillators
Data Sheet: SIT9002AI-13H25DD
Description: MEMS OSC PROG XO LVPECL CS 2.5V
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series SiT9002
Ratings -
Function -
Packaging Bulk
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Programmable Type Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 84mA
Available Frequency Range 1MHz ~ 220MHz
Spread Spectrum Bandwidth ±0.50%, Center Spread
Frequency Stability (Total) ±25ppm