SIT9002AC-33N25SK
Manufacturers: SiTime
Product Category: Programmable Oscillators
Data Sheet: SIT9002AC-33N25SK
Description: MEMS OSC PRG XO CML CTR SPR 2.5V
Type XO (Standard)
Output CML
Series SiT9002
Ratings -
Function Standby
Packaging Bulk
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Programmable Type Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 51mA
Available Frequency Range 1MHz ~ 220MHz
Spread Spectrum Bandwidth ±2.00%, Center Spread
Frequency Stability (Total) ±25ppm