| Manufacturers: | Seeed Technology Co., Ltd |
|---|---|
| Product Category: | Optical Sensors - Distance Measuring |
| Data Sheet: | 109990325 |
| Description: | SENSOR OPTICAL 10-400CM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Seeed Technology Co., Ltd |
| Product Category | Optical Sensors - Distance Measuring |
| Series | - |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Sensing Distance | 3.94" ~ 157.48" (10 ~ 400cm) |
| Voltage - Supply | 12V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C (TA) |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1,018.99 | $998.61 | $978.64 |