| Manufacturers: | Seeed Technology Co., Ltd |
|---|---|
| Product Category: | Optical Sensors - Distance Measuring |
| Data Sheet: | 110991065 |
| Description: | SENSOR OPTICAL 15-600CM ANALOG |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Seeed Technology Co., Ltd |
| Product Category | Optical Sensors - Distance Measuring |
| Series | RPLIDAR |
| Output Type | Analog |
| Part Status | Active |
| Current - Supply | 600mA |
| Sensing Distance | 5.91" ~ 236.22" (15 ~ 600cm) |
| Voltage - Supply | 4.9V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $108.38 | $106.21 | $104.09 |