| Manufacturers: | PulseLarsen Antennas |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | GPSMB501 |
| Description: | RF ANT 829MHZ/2.2GHZ MODULE SMA |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | PulseLarsen Antennas |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 5dBi |
| VSWR | 1.6 |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | SMA Male |
| Antenna Type | Module |
| Applications | LTE, WLAN |
| Height (Max) | 3.000" (76.20mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency Range | 698MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.7GHz, 2.9GHz ~ 3.6GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz |
| Number of Bands | 4 |
| Ingress Protection | IP67 |
| RF Family/Standard | Cellular, WiFi |
| Frequency (Center/Band) | 829MHz, 2.2GHz, 3.2GHz, 5.4GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $138.75 | $135.98 | $133.26 |