| Manufacturers: | Steute |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | STE-1188987RFSP |
| Description: | RF ANT 892MHZ WHIP STR RP-SMA ML |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Steute |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 5dB |
| VSWR | - |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | RP-SMA Male |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Applications | - |
| Height (Max) | 26.000" (660.40mm) |
| Mounting Type | Base Mount |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency Range | 824MHz ~ 960MHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency (Center/Band) | 892MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $107.96 | $105.80 | $103.68 |