| Manufacturers: | Phoenix Contact |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | 2901561 |
| Description: | RF ANT 800MHZ/850MHZ YAGI N FEM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 8dBi |
| VSWR | - |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | N Type Female |
| Antenna Type | Yagi |
| Applications | - |
| Height (Max) | 2.598" (66.00mm) |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency Range | 800MHz ~ 2.5GHz |
| Number of Bands | 6 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency (Center/Band) | 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $236.00 | $231.28 | $226.65 |