| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | NPT1012B |
| Description: | HEMT N-CH 28V 25W DC-4000MHZ |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 13dB |
| Series | - |
| Frequency | 0Hz ~ 4GHz |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 225mA |
| Package / Case | - |
| Power - Output | - |
| Voltage - Test | 28V |
| Transistor Type | HEMT |
| Voltage - Rated | 100V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Supplier Device Package | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $199.17 | $195.19 | $191.28 |