| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | Diodes - RF |
| Data Sheet: | MADP-017015-13140G |
| Description: | RF DIODE PIN 115V |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | Diodes - RF |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Diode Type | PIN - Single |
| Part Status | Active |
| Current - Max | 500mA |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Resistance @ If, F | 720mOhm @ 10mA, 1GHz |
| Capacitance @ Vr, F | 0.38pF @ 40V, 1MHz |
| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Supplier Device Package | - |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 115V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $5.01 | $4.91 | $4.81 |