| Manufacturers: | Lantronix, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | AC DC Desktop, Wall Adapters |
| Data Sheet: | 520-160-R |
| Description: | AC/DC DESKTOP 12V 10W 2.1MM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Lantronix, Inc. |
| Product Category | AC DC Desktop, Wall Adapters |
| Form | Desktop (Class I) |
| Series | SGX 5150 (10W) |
| Approvals | - |
| Efficiency | Level IV |
| Input Type | Cord (Sold Separately) |
| Cord Length | 59" (1.50m) |
| Part Status | Active |
| Applications | Medical |
| Polarization | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Input Connector | IEC 320-C14 |
| Region Utilized | International |
| Voltage - Input | 100 ~ 240VAC |
| Output Connector | - |
| Size / Dimension | - |
| Voltage - Output | 12V |
| Operating Temperature | - |
| Current - Output (Max) | - |
| No Load Power Consumption | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $53.00 | $51.94 | $50.90 |