| Manufacturers: | Johanson Technology Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Directional Coupler |
| Data Sheet: | 0450CP14A0040T |
| Description: | RF DIR COUPLER 450MHZ 0603 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology Inc. |
| Product Category | RF Directional Coupler |
| Series | - |
| Frequency | 450MHz |
| Isolation | 45dB |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Power - Max | 3W |
| Return Loss | 20.8dB |
| Applications | - |
| Coupler Type | Standard |
| Insertion Loss | 0.2dB |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Coupling Factor | 27.5dB |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |