| Manufacturers: | M/A-Com Technology Solutions |
|---|---|
| Product Category: | RF Directional Coupler |
| Data Sheet: | MACP-010563-TR1000 |
| Description: | RF DIR COUPLER 10GHZ-30GHZ 6TDFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Product Category | RF Directional Coupler |
| Series | - |
| Frequency | 10GHz ~ 30GHz |
| Isolation | - |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Obsolete |
| Power - Max | - |
| Return Loss | -17.5dB |
| Applications | - |
| Coupler Type | Standard |
| Insertion Loss | 1dB |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Coupling Factor | - |
| Supplier Device Package | 6-TDFN (1.5x1.2) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |