| Manufacturers: | IXYS |
|---|---|
| Product Category: | Solar Cells |
| Data Sheet: | SLMD360H10L |
| Description: | MONOCRYSTLN SOLAR CELL 67MW 6.3V |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS |
| Product Category | Solar Cells |
| Type | Monocrystalline |
| Series | IXOLARâ„¢ |
| Part Status | Obsolete |
| Current @ Pmpp | 13.4mA |
| Package / Case | Cells |
| Voltage @ Pmpp | 5.01V |
| Size / Dimension | 1.33" L x 0.63" W x 0.08" H (33.7mm x 16.1mm x 2.0mm) |
| Power (Watts) - Max | 67mW |
| Operating Temperature | - |
| Voltage - Open Circuit | 6.3V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 15mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |