| Manufacturers: | IXYS |
|---|---|
| Product Category: | Solar Cells |
| Data Sheet: | SM560K10L |
| Description: | MONOCRYST SOLAR CELL 123MW 6.91V |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS |
| Product Category | Solar Cells |
| Type | Monocrystalline |
| Series | IXOLAR™ |
| Part Status | Active |
| Current @ Pmpp | 21.9mA |
| Package / Case | Cells |
| Voltage @ Pmpp | 5.58V |
| Size / Dimension | 0.87" L x 1.38" W x 0.08" H (22.0mm x 35.0mm x 2.0mm) |
| Power (Watts) - Max | 123mW |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Voltage - Open Circuit | 6.91V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 23.4mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |