| Manufacturers: | HellermannTyton |
|---|---|
| Product Category: | Cable Ties and Cable Lacing |
| Data Sheet: | 109-00138 |
| Description: | Q50L NAT HS 16.14" Q TIE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Product Category | Cable Ties and Cable Lacing |
| Color | Natural |
| Width | 0.185" (4.70mm) |
| Series | Q Tie |
| Features | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Bundle Diameter | 4.33" (110.00mm) |
| Length - Actual | 1.350' (411.48mm) |
| Tensile Strength | 50 lbs (22.68 kg) |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking |
| Length - Approximate | 16.25" |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.02 | $1.00 | $0.98 |