| Manufacturers: | Essentra Components |
|---|---|
| Product Category: | Bushings, Grommets |
| Data Sheet: | GE006A |
| Description: | GROMMET STRIP, ROLL, PE, UNSERRA |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Product Category | Bushings, Grommets |
| Color | Natural |
| Series | GE |
| Features | - |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Part Status | Active |
| Panel Thickness | 0.094" ~ 0.126" (2.39mm ~ 3.20mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Bushing, Grommet Type | Grommet - Edging, Solid |
| Panel Cutout Dimensions | Edging - 32.81' L (10.00m) |
| Material Flammability Rating | - |
| For Use With/Related Products | Straight Panels |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $40.61 | $39.80 | $39.00 |