| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Bushings, Grommets |
| Data Sheet: | PR2VGK |
| Description: | PATCHRUNNER 2 PASS-THROUGH HOLE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Bushings, Grommets |
| Color | Black |
| Series | PatchRunnerâ„¢ 2 |
| Features | - |
| Material | Rubber |
| Part Status | Active |
| Panel Thickness | 0.030" ~ 0.080" (0.76mm ~ 2.03mm) |
| Diameter - Inside | 2.750" (69.85mm) |
| Bushing, Grommet Type | Grommet |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 2.970" ~ 3.020" (75.40mm ~ 76.60mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| For Use With/Related Products | Cable, Wires |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $40.45 | $39.64 | $38.85 |