TV30C280JB-G
Manufacturers: Comchip Technology
Product Category: TVS - Diodes
Data Sheet: TV30C280JB-G
Description: TVS DIODE 28V 45.4V DO214AB
Package / Case DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 66.08A