656L12506C2T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 656L12506C2T
Description: XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Output LVDS
Series 656L
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125MHz
Packaging Tape & Reel (TR)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 23mA (Typ)