653V2702I2T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 653V2702I2T
Description: XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVDS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 27MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 66mA