653V2503C3T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 653V2503C3T
Description: XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 25MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 66mA