633E15006A2T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 633E15006A2T
Description: XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 150MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max) 88mA