633E15005I2T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 633E15005I2T
Description: XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Product Category Oscillators
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series 633
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 150MHz
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA