445W23B24M57600
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Crystals
Data Sheet: 445W23B24M57600
Description: CRYSTAL 24.5760MHZ 13PF SMD
Ratings -
Frequency 24.576MHz
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 13pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms