445W22J30M00000
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Crystals
Data Sheet: 445W22J30M00000
Description: CRYSTAL 30.0000MHZ 9PF SMD
Ratings -
Frequency 30MHz
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 9pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms