| Manufacturers: | Bud Industries |
|---|---|
| Product Category: | Cable Ties and Cable Lacing |
| Data Sheet: | CMS-2212-B |
| Description: | STRAPS CABLE MANAGEMENT 12" 25PC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries |
| Product Category | Cable Ties and Cable Lacing |
| Color | Black |
| Width | 1.000" (25.40mm) |
| Series | - |
| Features | - |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Packaging | 25 per Pkg |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Bundle Diameter | Variable |
| Length - Actual | 1.000' (304.80mm) |
| Tensile Strength | - |
| Wire/Cable Tie Type | Hook and Loop - Strip |
| Length - Approximate | 12.00" |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $51.35 | $50.32 | $49.32 |