| Manufacturers: | Anaren |
|---|---|
| Product Category: | RF Directional Coupler |
| Data Sheet: | 11305-10 |
| Description: | RF DIR COUPLER 1GHZ-2GHZ SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren |
| Product Category | RF Directional Coupler |
| Series | Xinger® |
| Frequency | 1GHz ~ 2GHz |
| Isolation | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 60W |
| Return Loss | 20.8dB |
| Applications | General Purpose |
| Coupler Type | Standard |
| Insertion Loss | 0.35dB |
| Package / Case | 4-SMD |
| Coupling Factor | 10dB |
| Supplier Device Package | SMD |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $3.34 | $3.27 | $3.21 |