| Manufacturers: | Anaren |
|---|---|
| Product Category: | RF Directional Coupler |
| Data Sheet: | XEC24P3-30GR |
| Description: | RF DIR COUPLER 2.4GHZ-2.5GHZ SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren |
| Product Category | RF Directional Coupler |
| Series | Xinger® |
| Frequency | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Isolation | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 300W |
| Return Loss | - |
| Applications | General Purpose |
| Coupler Type | Standard |
| Insertion Loss | 0.1dB |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Coupling Factor | 30dB |
| Supplier Device Package | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.46 | $2.41 | $2.36 |