| Manufacturers: | Altech Corporation |
|---|---|
| Product Category: | Cable Supports and Fasteners |
| Data Sheet: | 8221055 |
| Description: | CORRUGATED TUBE HOLDER FOR NW23 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Altech Corporation |
| Product Category | Cable Supports and Fasteners |
| Type | Clamp, Conduit |
| Color | Black |
| Width | 1.378" (35.00mm) |
| Height | 1.575" (40.00mm) |
| Length | 0.787" (20.00mm) |
| Series | - |
| Adhesive | - |
| Features | - |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Packaging | Bulk |
| Screw Size | - |
| Part Status | Active |
| Opening Size | - |
| Mounting Type | Fastener |
| Panel Hole Size | - |
| Panel Thickness | - |
| Type Attributes | - |
| Material Thickness | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Bundle Center to Mounting Center | 0.976" (24.80mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $6.20 | $6.08 | $5.95 |