| Manufacturers: | 3M |
|---|---|
| Product Category: | Cable Supports and Fasteners |
| Data Sheet: | 17301CLR |
| Description: | CBL CLIP LOCK ADH 4 CLIP 5 STRIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Product Category | Cable Supports and Fasteners |
| Type | Clip, Twist Lock |
| Color | Clear |
| Width | 0.625" (15.88mm) |
| Height | 0.625" (15.88mm) |
| Length | 1.250" (31.75mm) |
| Series | Command™ |
| Adhesive | Rubber Resin Based |
| Features | - |
| Material | Plastic |
| Packaging | Bulk |
| Screw Size | - |
| Part Status | Active |
| Opening Size | - |
| Mounting Type | Adhesive |
| Panel Hole Size | - |
| Panel Thickness | - |
| Type Attributes | - |
| Material Thickness | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Bundle Center to Mounting Center | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $5.13 | $5.03 | $4.93 |