| Manufacturers: | Yageo |
|---|---|
| Product Category: | TVS - Diodes |
| Data Sheet: | UDD32C15L01 |
| Description: | TVS ARRAY ESD, SOD-323, 15V 35V, |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Product Category | TVS - Diodes |
| Type | Zener |
| Series | UDD32C15L01 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Applications | DVI, Ethernet, USB 2.0, USB 3.0 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Power - Peak Pulse | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 0.8pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 16.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 35V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 15V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5A (8/20µs) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.19 | $0.19 | $0.18 |