| Manufacturers: | Wurth Electronics Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Data Sheet: | 7449152111 |
| Description: | FIXED IND 117NH 32A 1.43 MOHM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Type | Wirewound |
| Series | WE-ACHC |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 211 @ 100MHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 117nH |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.472" L x 0.453" W (12.00mm x 11.50mm) |
| DC Resistance (DCR) | 1.43mOhm Max |
| Current - Saturation | - |
| Current Rating (Amps) | 32A |
| Height - Seated (Max) | 0.445" (11.30mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 1212 |
| Frequency - Self Resonant | 345MHz |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.48 | $1.45 | $1.42 |