| Manufacturers: | Wurth Electronics Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Data Sheet: | 74479775233 |
| Description: | FIXED IND 3.3UH 700MA 200 MOHM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc. |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Type | Multilayer |
| Series | WE-PMI |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 25 @ 1MHz |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 3.3µH |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| DC Resistance (DCR) | 200mOhm |
| Current - Saturation | 280mA |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |