| Manufacturers: | Weidmuller |
|---|---|
| Product Category: | Markers |
| Data Sheet: | 1860130000 |
| Description: | CONDUCTOR MARKER SFX 11/60 MC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmuller |
| Product Category | Markers |
| Size | 0.43" W x 2.36" L (11.0mm x 60.0mm) |
| Type | Wire Marker, Cable Tie |
| Color | Gray |
| Legend | Blank |
| Series | SFX |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Packaging | 12 per Card; 5 Cards per Pkg |
| Part Status | Active |
| Cable Diameter | 0.276" ~ 1.575" (7.00mm ~ 40.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $30.10 | $29.50 | $28.91 |