| Manufacturers: | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
|---|---|
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Data Sheet: | VS-10CSH02-M3/86A |
| Description: | DIODE ARRAY GP 200V 5A TO277A |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
| Product Category | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | FRED Pt® |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Diode Type | Standard |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 18ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 200V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 980mV @ 5A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |