| Manufacturers: | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
|---|---|
| Product Category: | Diodes - RF |
| Data Sheet: | BA783S-G3-08 |
| Description: | RF DIODE STANDARD 35V SOD323 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay / Semiconductor - Diodes Division |
| Product Category | Diodes - RF |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Diode Type | Standard - Single |
| Part Status | Obsolete |
| Current - Max | 100mA |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Resistance @ If, F | 1.2Ohm @ 3mA, 1GHz |
| Capacitance @ Vr, F | 1.2pF @ 3V, 1MHz |
| Operating Temperature | 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 35V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |