ISC1812RQ120K
Manufacturers: Vishay / Dale
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: ISC1812RQ120K
Description: FIXED IND 12UH 265MA 1 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Packaging Tape & Reel (TR)
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 12µH
Material - Core Iron Powder
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Current - Saturation -
Current Rating (Amps) 265mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 22MHz
Inductance Frequency - Test 2.52MHz