CRCW20106R81FSTF
Manufacturers: Vishay / Dale
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount
Data Sheet: CRCW20106R81FSTF
Description: RES SMD 6.81 OHM 1% 3/4W 2010
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Vishay / Dale
Series CRCW
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±1%
Resistance 6.81 Ohms
Composition Thick Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C