| Manufacturers: | Twin Industries |
|---|---|
| Product Category: | Boxes |
| Data Sheet: | B04-8000 |
| Description: | BOX ABS BLACK 3.7"L X 1.9"W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Twin Industries |
| Product Category | Boxes |
| Color | Black |
| Design | Cover Included |
| Height | 1.500" (38.10mm) |
| Series | B04 |
| Ratings | - |
| Features | Prototype Board |
| Material | Plastic, ABS |
| Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Part Status | Active |
| Area (L x W) | 7.00in² (45.2cm²) |
| Shipping Info | - |
| Container Type | Box |
| Size / Dimension | 3.700" L x 1.900" W (94.00mm x 48.26mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $8.03 | $7.87 | $7.71 |