| Manufacturers: | Tripp Lite |
|---|---|
| Product Category: | Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems |
| Data Sheet: | SU1500RTXLCDTAA |
| Description: | SMARTONLINE 120V 1.5KVA TAA-COMP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Product Category | Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems |
| Form | Rackmount |
| Type | Online (Double Conversion) |
| Height | 3.500" (88.90mm) |
| Series | Smart Online⢠|
| AC Outlets | 6 (UPS) |
| Cord Length | 10' (3.05m) |
| Part Status | Active |
| Applications | Network, Single Phase |
| Power - Rated | 15kVA / 13500W |
| Size / Dimension | 18.500" L x 17.539" W (469.90mm x 445.50mm) |
| Voltage - Output | 100V, 110V, 115V, 120V, 127V |
| Connector - AC Input | NEMA L5-15P |
| Connector - AC Output | NEMA 5-15R (6) |
| Media Lines Protected | RS-232 |
| Backup Time - Max Load | 4.2 minutes |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1,359.42 | $1,332.23 | $1,305.59 |